דף הבית   כללי   גן ילדים במודיעין – איך ללמד ילדים להתמודד עם מצב ביטחוני קשה?

גן ילדים במודיעין – איך ללמד ילדים להתמודד עם מצב ביטחוני קשה?

מצב ביטחוני קשה הוא חלק משגרת החיים בישראל. כאשר יש לנו ילדים קטנים ויש מצב ביטחוני קשה של פיגועים, מלחמה או מבצע צבאי אנחנו צריכים לדעת איך להסביר להם אודות המצב מבלי להעצים את תחושת חוסר הביטחון והפחד שלהם. התפקיד שלנו כהורים הוא לתמוך בילדים שלנו ולאפשר להם להרגיש כמה ביותר בטוחים. גם במסגרת של גן ילדים במודיעין הילדים שלנו יכולים ליהנות ממסגרת תומכת שתאפשר להם להרגיש מוגנים יותר. כאשר אנחנו רוצים ללמד את הילדים איל להתמודד עם מצב ביטחוני קשה אנחנו צריכים קודם כל לא לספר להם יותר ממה שהם צריכים לדעת. חשוב להקפיד שהילדים שלנו לא יצפו בחדשות או בתכנים שלא מתאימים לגיל שלהם אודות המצב. עוד חשוב לשים לב שהילדים רואים שאנחנו רגועים – כי אז הם רגועים יותר בעצמם.

גן ילדים במודיעין – איך אפשר לתווך לילדים מציאות מפחידה של מצב ביטחוני קשה?

כאשר המציאות במדינה היא מציאות מפחידה של מצב ביטחוני קשה אנחנו צריכים לתווך אותה לילדים שלנו באופן שהם יבינו ויוכלו להכיל אותה. גן ילדים במודיעין יכול לתת לכל הורה את הכלים שהוא צריך לדעת בשביל לתווך לילדים שלנו מציאות קשה. התיווך שלנו המבוגרים של המציאות לילדים צריך להיות גן ילדים במודיעיןבשפה פשוטה ובלי יותר מדי הרחבה. אנחנו צריכים להסביר לילדים שלנו במונחים שהם מבינים מה קורה. ככל שהילדים יראו שאנחנו רגועים יותר כך יהיה להם קל יותר להתמודד עם המציאות. חשוב מאוד לא לשקר להם אלא לספר להם את האמת באופן שהם יוכלו להכיל אותה.

גן ילדים במודיעין – למה חשוב לא להסתיר את האמת מילדים אלא לחשוף אותם אליה בהתאם לגיל שלהם?

כאשר המציאות בבית או במדינה קשה חשוב מאוד לא לשקר לילדים ולהגיד להם שהכול בסדר. ילדים מרגישים את הסביבה שלהם והם יכולים לחוש מתי יש מצב של סכנה או אי וודאות. כאשר יש מלחמה במדינה או להבדיל כאשר יש לנו בעיות בנישואים חשוב לא לשקר לילדים ולהודות שאכן יש בעיה. חשוב לא להסתיר מילדים את האמת אלא לחשוף אותם אליה בהתאם לגיל שלהם. הצוות החינוכי שמתחם של גן ילדים במודיעין יוכל לסייע לנו לתווך את המציאות הלא נעימה לילדים שלנו.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*