דף הבית   כללי   גן ילדים במודיעין והצבת גבולות לילדים

גן ילדים במודיעין והצבת גבולות לילדים

ילדים אוהבים מאוד לשחק, להשתולל ולהוציא את האנרגיה שלהם. כאשר אנחנו רוצים לאפשר לילדים פשוט להיות ילדים וליהנות אנחנו צריכים להציב להם גבולות. ילדים שהסביבה שלהם לא שמה להם גבולות הם ילדים שלא יודעים להבדיל בינם ובין הסביבה שלהם. גן ילדים במודיעין הוא מקום בו הילדים יכולים ליהנות מגבולות שיסייעו להם להכיר טוב יותר את העולם ואת עצמם. הצבת גבולות כוללת מתן כללים להתנהגות נאותה בגן. חשוב לוודא שהגבולות שיש בגן מותאמים לגיל של הילדים וליכולות שלהם.

גן ילדים במודיעין – איך הצבת גבולות מגבירה את רמת הביטחון שילדים חשים?

הצבת גבולות לא גורמת לילדים להרגיש לא בסדר או כאילו הם מפסידים משהו, להפך! כאשר מציבים לילדים גבולות יותר קל להם לשגשג ולהצליח. הצבת גבולות מגבירה את רמת הביטחון שילדים חשים ויכולה לאפשר להם להביא לידי ביטוי את היכולות האישיות שלהם. הגבולות יכולים לגרום לילדים להבין מה הם יכולים לעשות ומה מותר להם לעשות. הצבת גבולות יכולה לאפשר לילדים גם להבין טוב יותר איך צריך להתנהג בחברת ילדים אחרים ומהי התנהגות שמכבדת אנשים אחרים. הגבולות מאפשרים לכל ילד לחוש את עצמו ולדעת להגדיר את הזהות האישית שלו. גן ילדים במודיעין יכול להיות המקום הראשון בו הילד שלנו ילמד כיצד אליו לנהוג לפי גבולות ברורים בעולם הגדול שאיננו הבית הפרטי שלו.

גן ילדים במודיעין – למה עקביות היא הדבר הכי חשוב בהצבת גבולות?

אחד הדברים הכי חשובים בהצבת גבולות לילדים הוא לשמור על עקביות. זה יכול להיות מאוד מבלבל וקשה לילדים כאשר פעם אחת אומרים לו שהתנהגות מסוימת מותרת ופעם אחרת אומרים לו שהתנהגות זו אסורה. כאשר אנחנו קובעים מה יהיו הגבולות של הילדים שלנו בבית או בגן כמו גן ילדים במודיעין אנחנו צריכים לדבוק בגבולות אלו ולא לזוז אותם. הגבולות הם לא דבר גמיש או דבר שניתן לשאת ולתת עליו. ילד צריך לדעת שכאשר אומרים לא מתכוונים שאסור וכאשר אומרים לו כן מתכוונים שמותר. למעשה העקביות בגבולות יכולה לאפשר לילדים לסמוך על הסביבה שלהם ולהרגיש שהיא צפויה, מוכרת ומוגנת עבורם.

גן ילדים במודיעין והצבת גבולות לילדים

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*