דף הבית   כללי   גן ילדים במודיעין ופרידה בין ילדים והורים כבסיס לקשר בריא

גן ילדים במודיעין ופרידה בין ילדים והורים כבסיס לקשר בריא

אחד הדברים הכי קשים במשפחות רבות הוא רגע הפרידה בין ההורים והילדים בבוקר. כאשר אנחנו שמים את הילדים בגן והם לא מגיבים טוב לפרידה אנחנו צריכים לשים לב למהות הקשר שלנו איתם. כאשר הבסיס של הקשר בין ההורים והילדים הוא בריא וחזק אז לילדים יש תחושה של ביטחון והם יכולים להתמודד עם פרידות של מספר שעות או ימים. כמו בכל גן גם במתחם של גן ילדים במודיעין הילדים יכולים להתקשות בפרידה בבוקר. אחת הדרכים להתמודד עם קושי זה הוא להסביר לילדים בשפה שהם מבינים שהפרידה קצרה ושלאחר סיום יום הלימודים בגן נחזור לקחת אותם.

גן ילדים במודיעין – איך פרידה בריאה מעידה על האמון והביטחון שיש בין ההורה והילד?

פרידה מעידה בבקרים בין הורים וילדים מעידה על יחסי אמון וביטחון שיש בין ההורה והילד. כאשר הילד מרגיש בטוח בקשר שלו עם ההורה קל לו יותר להתמודד עם פרידות או אם זמן שהוא מבלה בנפרד מההורה לבד. ההתמודדות עם פרידות יכולה להעיד לא רק על הקשר בין ההורה והילד אלא גם על רמת הביטחון העצמי שיש לילד בעצמו. חיזוק הביטחון העצמי של הילד וחיזוק הביטחון שלו בקשר עם ההורה יהפכו את הפרידה לאירוע שגרתי ולא בעייתי. גן ילדים במודיעין הוא מקום בו הורים וילדים יכולים לעבוד על הקשר שלהם ולשפר אותו.

גן ילדים במודיעין – איך אפשר לעזור להורים ולילדים להיפרד יפה יותר בבוקר?

התפקיד של גן הילדים הוא לסייע להורים ולילדים לבנות קשר בריא יותר. הצוות החינוכי בגן יכול לסייע להורים ולילדים להיפרד יפה יותר בבוקר. גן ילדים במודיעין יכול להיות מקום בו ההורים והילדים ייפרדו בבוקר באופן יפה וחיובי. אחד הדברים שיכולים לסייע לפרידות של ילדים והורים בבקרים הוא שלאחר שההורה מביא את הילד לגן הוא לא נשאר לשחק אתו. הילד צריך להתרגל שלאחר שההורה אומר בוקר טוב לגננת ומוודא שהילד הגיע הוא לא נשאר במתחם של הגן אלא הולך לעבודה.

גן ילדים במודיעין ופרידה בין ילדים והורים כבסיס לקשר בריא

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*