דף הבית   כללי   גן ילדים במודיעין וקנאה בין ילדים

גן ילדים במודיעין וקנאה בין ילדים

קנאה היא רגש אנושי בסיסי מאוד. הקנאה שכל אדם מרגיש כלפי חברו יכולה לעודד אותו אל עבר צמיחה ורגשות חיובים והיא יכולה גם להוות רגש הרסני עבורו ועבור הקשרים שיש לו בעולם. אחת החוקרות הכי מפורסמות שתרמה להבנה האנושית והפסיכולוגית של רגש הקנאה הייתה הפסיכואנליטיקאית מלאני קליין. קליין טיפלה רבות בילדים ומתוך הטיפול בהם היא הבינה שכבר בגיל הילדות המוקדמת והינקות אנחנו חשים קנאה מאוד גדולה. קליין קישרה באופן ישיר בין חמדנות ובין קנאה וצרות עין. בכל גן ילדים במודיעין ניתן לראות בבירור את מה שקליין כתבה עליו רבות; הדרך בה קנאה של ילדים מסוים גורמת להם לנהוג בחמדות או בקטנוניות כלפי חבריהם לגן.

גן ילדים במודיעין – איך צריך להתמודד עם קנאה בין ילדים בגן?

השאלה איך צריך להתמודד עם קנאה בין ילדים בגן היא שאלה שיש לה תשובות רבות. כאשר ילד מרגיש קנאה צריך לעודד אותו להכיר בכך. לא צריך להגיד לילד שהוא לא צריך לקנא או שהקנאה שלו היא חסרת משמעות. מתן תוקף לרגש של הילדים (גם אם זהו רגש שלילי) תעניק לו נוכחות ותחושה של חיות. ניתן לאפשר לילדים לנתב את הקנאה שלהם לאפיקים חיובים של עשייה ולמידה. אם ילד מקנא למשל בילד אחר שיש לו הרבה חברים ניתן לעודד את הילד שמקנא לנסות ליצור גם קשרים חברתיים. קנאה יכולה להיות רגש שדוחף אל עבר עשייה חיובית ולאו דווקא הורס. גן ילדים במודיעין יכול להיות המקום הראשון בו הילדים שלנו יתנסו ברגשות קנאה למי שאינו חלק מהמשפחה שלהם.

גן ילדים במודיעין והקשר בין קנאה בין ילדים ובין תחרות וביטחון עצמי

בכל גן ובכלל זה גם בגן כמו גן ילדים במודיעין הצוות החינוכי יכול לראות את הקשר הטבעי בין קנאה בין ילדים ובין תחרות ותחושת הביטחון העצמי של כל ילד. קנאה היא רגש שמעודד תחרות אצל ילדים. לפי קליין ילד שמרגיש פחות בטוח בעצמו או שיש לו קושי בעצמי שלו יהיה ילד שיתמודד בצורה פחות חיובית עם תחרות. ההתנהגות של ילד חסר ביטחון לפי קליין תהיה המנעותית את מלאת חרדה כתוצאה מהקנאה שהוא חש והתחרות הרבה שהוא צריך להתמודד אתה. אחת הדרכים שהיא יכולה לסייע לילדים להתמודד עם קנאה ועם תחרות היא לחזק את הביטחון העצמי שלהם.

גן ילדים במודיעין וקנאה בין ילדים

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*