דף הבית   Parent Category II   גני ילדים במודיעין ושילוב הילדים שלנו בקבוצה

גני ילדים במודיעין ושילוב הילדים שלנו בקבוצה

גן הילדים הוא המקום הראשון מחוץ למשפחה הגרעינית בו הילדים שלנו לומדים להיות חלק מקבוצה. השייכות לקבוצה זה דבר חשוב מאוד בהתפתחות של כל ילד. כל ילד שמרגיש שייך הוא ילד שגדל להיות יותר תקשורתי ויותר בטוח בעצמו. כאשר אנחנו שולחים את הילדים שלנו לגן ילדים אנחנו צריכים להקפיד לשלב אותם בקבוצת הילדים בגן שהיא למעשה קבוצת השווים שלהם. גני ילדים במודיעין הם גנים ששמים את הדגש על קבוצת השווים של הילדים ועל האופן בו כל ילד וילד מוצא את מקומו בקבוצה זו.

גני ילדים במודיעין – ושיפור המיומנויות החברתיות של הילדים שלנו

בגן הילדים שלנו מקבלים הזדמנות להתנסות במצבים חברתיים שונים ולמעשה להיות ולחוות את עצמם. ילדים רבים מתקשים בביצוע מיומנויות חברתיות שונות שלומדים אותם עם הגיל כמו למשל קבלה של האחר, הקשבה לאחר, היכולת לחלוק והיכולת לסלוח. לילדים אחרים פעולות אחרות יכולות לעורר קושי כמו פעולת הדיבור עצמה או יצירת קשרים חברתיים. גני ילדים במודיעין כמו כלל גני הילדים בארץ מזהים את הקשיים של הילדים השונים בגן ומעניקים לכך מענה. חלק מהמענה שכל ילד מקבל בגן הוא תמיכה שמאפשרת לו לשפר את המיומנויות החברתיות שלו.

גני ילדים במודיעין – ולימוד הילדים שלנו אודות ערכים של שיתוף

אחד הדברים שהכי חשוב שילדים ילמדו בגן הוא החשיבות של ערך השיתוף. ילדים שבטוחים בעצמם מסוגלים לשתף בצעצועים שלהם או ברגשות שלהם יותר מאשר ילדים שיש להם ביטחון עצמי נמוך. במהלך הפעילויות השונות בגן הילדים לומדים לשתף ולחלוק גם בחפצים קונקרטיים כמו צעצועים וגם במשאבים רגשיים כמו רגשות של כעס, אהבה, סליחה ושנאה. חשוב שלילדים יהיה כבר בגיל הגן את המרחב ואת האפשרות לחלוק ולשתף כי כך למעשה הם יצרו קשרים חברתיים ויהיו נוכחים בעולם. לחוויות הרגשיות של הילדים בגיל הגן יש חשיבות רבה גם שנים רבות לאחר מכן כאשר הם מגיעים לגיל בית הספר היסודי או לגיל של בית הספר התיכון. חוויות חיוביות כבר בגיל צעיר יחזקו את הביטחון העצמי של הילדים שלנו ביכולות החברתיות והרגשיות שלהם.

גני ילדים במודיעין ושילוב הילדים שלנו בקבוצה

גני ילדים במודיעין ושילוב הילדים שלנו בקבוצה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*